Historia Amplus

Nasza historia zaczęła się w 1992 roku. Od tego czasu, owoce i warzywa Amplus nieprzerwanie goszczą w sklepach i na stołach Polaków, a nawet poza granicami Polski.

Amplus założyli: Henryk Skrzydlewski, Mieczysław Bucki, Stefan Sotwin i Maciej Kuźniak. Dostrzegli potrzebę, jaka pojawiła się na rynku owoców i warzyw na początku lat dziewięćdziesiątych. Ich wizja uczyniła Amplus silną marką, o ugruntowanej od 30 lat pozycji na arenie międzynarodowej.

„Kiedy firma przestaje tworzyć...
staje się historią.”

Bartłomiej Skrzydlewski, Prezes Zarzadu

Zarząd

Amplus

Bartłomiej Skrzydlewski

Prezes Zarządu

Łukasz Bucki

Wiceprezes Zarządu

Christian Kucharczyk

Wiceprezes Zarządu

Maciej Skrzydlewski

Wiceprezes Zarządu

Rozwój Amplus

Lata dziewięćdziesiąte to duże zmiany.

Gdy w Polsce zaczęły inwestować sieci zachodnich marketów i dyskontów, zmienił się rynek spożywczy. To pozytywnie wpłynęło na Amplus. Oczekiwania wobec dostawców, wysokie standardy, transparentność w zakupach, uczciwość - to elementy, które stały się podstawą sukcesu Amplus. A do tego codzienna, ciężka praca, aby utrzymać firmę. Kolejne lata to ciągły rozwój Amplus. Zaledwie osiem lat (2006-14) wystarczyło, by nasza spółka urosła trzynastokrotnie. Dzięki bliskiej współpracy z siecią Biedronka, tylko w roku 2021 Amplus osiągnął przychód ponad 1 miliarda PLN.

Od 2009 roku do rodzinnej firmy dołączały kolejne pokolenia założycieli - Bartłomiej Skrzydlewski, który w 2017 roku przejął zarządzanie spółką Amplus. To dało impuls do rozwoju całej firmy. Od tego czasu Amplus rozpoczął rozbudowę produkcji oraz usług oferowanych dla sieci. W zarządzie spółki zasiadają również Łukasz Bucki, Magdalena Sotwin - Rychlak, Christian Kucharczyk oraz Maciej Skrzydlewski.

Dalsze lata to rozwój kolejnych gałęzi działalności spółki - rozwój firmy produkującej kiszonki i inwestycja w nowoczesną uprawę truskawek na podwieszonych rynnach. Największą inwestycją jest Centrum B+R, czyli farmy wertykalne, w które Amplus, łącznie z finansowaniem z NCBIR, zainwestował prawie 20 milionów PLN.

To inwestycja w przyszłość.

Teraźniejszość z widokiem na przyszłość

Amplus - rodzinna firma o międzynarodowym zasięgu.

Amplus od początku jest firmą rodzinną. Ale nasza działalność wykracza daleko poza rodzimy rynek. Dostarczamy bezpieczne, świeże, smaczne produkty na światową skalę. Zatrudniamy prawie pół tysiąca pracowników, mamy 2 nowoczesne lokalizacje o łącznej powierzchni ponad 40 000 m².

Wartości Amplus
  • Certyfikowana jakość

    W myśl hasła od ziarenka na stół, w Amplus dbamy o to, by nasi klienci zawsze wiedzieli skąd pochodzą owoce i warzywa. Z wielką uważnością pilnujemy transparentności łańcucha dostaw. Stawiamy na jakość. Dlatego, celem zapewnienia ciągłej i efektywnej współpracy pomiędzy wszystkimi uczestnikami produkcji żywności, wdrożyliśmy platformę FarmCloud, służącą do identyfikacji produktu. Chcemy, żeby to, co znajdzie się na talerzu konsumenta było żywnością bezpieczną, o najwyższych parametrach jakościowych, uzupełnioną transparentną informacją o pochodzeniu naszego produktu.

  • Semper in Altum, czyli…?

    To znaczy “zawsze wzwyż”. To także nasze motto, które od 30 lat pozwala nam rozwijać się dla Was! Nowe produkty, pyszne innowacje i technologia. W Prandocinie wybudowaliśmy jedną z najnowocześniejszych w Europie baz chłodniczo-przechowalniczych. Amplus Logistic - nasza flota - zapewnia bezpieczną podróż owoców i warzyw do domów na całym świecie.

  • Amplus członkiem SEDEX

    Wierzymy, że dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, każdy z nas może faktycznie zmienić świat na lepsze. Dlatego dajemy naszym partnerom to, co mamy najlepsze: mądrość popartą 30 latami praktyki. W naszej codziennej pracy liczy się szacunek i zaufanie, które nadają głębszy sens temu, co robimy. Między innymi to otworzyło nam drogę do SEDEX - międzynarodowej organizacji etycznego handlu i prowadzenia biznesu, której jesteśmy członkiem.