Innowacje w branży

Więcej, lepiej, nowocześniej, smaczniej, bardziej przyjaźnie dla środowiska. Wszystko z troski o lepsze jutro. Wierzymy, że branża owocowo-warzywna musi odpowiadać na nowe i zmieniające się potrzeby odbiorców. To dlatego w Amplus inicjujemy wciąż nowe rozwiązania i cały czas wprowadzamy innowacyjne technologie. Amplus - dajemy Ci bezpieczne, zdrowe oraz smaczne produkty, które powstały w odpowiedzialny ekologicznie sposób.

Uprawy tunelowe

Czerwone, pachnące, apetycznie spoglądają na Ciebie z góry! Poznaj truskawki Amplus z nowoczesnej uprawy tunelowej.

Czy wiesz, że Amplus jako pierwszy wyniósł uprawę truskawek na wyższy poziom? Przedstawiamy w pełni zautomatyzowane uprawy tunelowe. W nich polskie truskawki zdrowo i bezpiecznie rosną, by pełne smaku trafiły prosto na Twój stół.


Zastanawiasz się po co tyle zachodu? Pachnące truskawki z upraw tunelowych nie tylko rosną naturalnie, ale też są wolne od pestycydów. Dzięki temu, że uprawiamy je w specjalnie podwieszanych rynnach są chronione biologicznie. Do tego otula je kokosowe podłoże. Tak zmniejszamy ryzyko chorób odglebowych.

Ale to nie wszystko! Nasza plantacja ma specjalne zbiorniki retencyjne, które zbierają opady. W ten sposób oszczędzamy wodę. A instalacja rozpyla mgiełkę wodną - elektrolizowaną wodę, która chroni truskawki od bakterii i grzybów.


Jak widzisz, w Amplus każda truskawka czuje się jak prawdziwa królowa. A my bacznie pilnujemy dosłownie każdego etapu jej życia - od sadzonki, aż po debiut na Twoim stole. Dlatego, kupując z Amplus po prostu wiesz, co jesz. Jesz zdrowo.

play_arrow

Farmy wertykalne

Centrum Badawczo-Rozwojowe Siejesie jest unikalnym i pierwszym tego typu ośrodkiem badawczym w Polsce.

W centrum korzystamy z innowacyjnej, wielopoziomowej, hydroponicznej technologii, gdzie wykorzystujemy moduły LED, chłodzone cieczą.

Siejesie to uprawa warzyw liściastych i ziół. Jak powstają?

W specjalnym, odizolowanym od otoczenia budynku, w którym warunki środowiskowe cały czas monitorujemy. Nie stosujemy żadnych pestycydów, dlatego smak i wartości odżywcze pochodzących stąd warzyw i ziół to naturalne bogactwo.

Z troski o środowisko naturalne stosujemy obieg zamknięty wody oraz energooszczędne oświetlenia. Rośliny nawadniamy metodą kropelkową, zmniejszając jej zużycie aż o 99% w porównaniu do tradycyjnych upraw. Powietrze, którym oddychają wszystkie rośliny na naszej farmie poddajemy filtracji i dezynfekcji za pomocą lamp UV.

Farmy wertykalne Amplus dają o 300% większą wydajność w porównaniu do upraw rolnych, dlatego nigdy nie zabraknie na Twoim stole najlepszych warzyw i ziół.

Monitoring i ochrona plonów

To nowoczesny system, dzięki któremu możesz skutecznie monitorować swoje uprawy.

Opracowaliśmy go wspólnie z najlepszymi naukowcami z Austrii i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ten autorski system pozwala prewencyjnie chronić uprawy. Dostarcza natychmiastową informację o szkodnikach i chorobach, które zagrażają Twoim plonom.

Stacje meteorologiczne rozlokowaliśmy na terenie całej Polski. Na bieżąco dostarczają najnowszych informacji o pogodzie na ich podstawie, przygotowujemy specjalistyczne prognozy. Program Amplus, wspiera decyzje i działania podejmowane przez producentów. Według przekazanych wskazówek, wybierają oni najlepszy termin do wykonania zabiegów ochronnych swoich plonów.

By jeszcze lepiej chronić uprawy naszych dostawców, od kilku lat rozwijamy system monitorowania występowania szkodników. Wszystkie nasze stacje meteorologiczne wyposażyliśmy w automatyczne pułapki iTrap lub iScout. Dzięki nim natychmiast mamy informacje o pojawieniu się szkodników, które mogą zagrozić plantacji. W ten sposób dbamy, by plony owoców i warzyw, które dostarczamy były zawsze bezpieczne i najwyższej jakości.

Każde zagrożenie traktujemy indywidualnie, a system sprawdza okres rozwojowy szkodnika. Wyniki analizy są niezwłocznie przekazywane rolnikowi z precyzyjną informacją o dogodnym terminie wykonywania zabiegu, którego celem jest ochrona plonów.

Nowoczesna baza w Prandocinie

Baza przechowalniczo-chłodnicza Amplus w Prandocinie, to troska o jakość dostarczanych produktów.

W Amplus priorytetem jest jakość. Dążymy do najlepszej: obsługi, produktów, usług, specjalistów. Przy tym wszystkim, nie zapominamy jednak o odpowiedzialności za środowisko.

Obiekt w Prandocinie Iły powstał z poszanowaniem dla środowiska i otoczenia. To symbol naszej troski o ekologię.

Obiekt Amplus w Prandocinie Iłach jest jedną z najnowocześniejszych baz przechowalniczo-chłodniczych w całej Europie. Od samego powstania zyskał niezależne uznanie, którego wyrazem są liczne nagrody:

  • Nagroda Przemysłowej Inwestycji Roku pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Business Center Club

  • Nagroda w kategorii obiektów przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych w plebiscycie Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów

  • Nagroda w kategorii Firma EKO HERO pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego